Zastosowanie baniek w terapii jednakże nie ma na to przykładów naukowych, że pomagają one na szybszy powrót do zdrowia, dużo z nas z nich korzysta. Głównie stosuje się je na choroby połączone z układem oddechowym jak np zapalenie płuc. Trzeba natomiast wiedzieć, jak prawidłowo ustawić bańki i zachować ostrożność, ażeby nie poparzyć pacjenta. Tu z rozwiązaniem przyjdzie nam stawianie baniek kurs, na jakim nauczysz się jakie rodzaje baniek posiadamy i jak z nich idealnie korzystać. Zastosowanie baniek w terapii ma bezpośrednie początki w dawnej chińskiej medycynie ludowej. Niestety rozwój medycyny naukowej oraz fascynacja farmakoterapią wyparł tę drogę i odmienił jej postrzeganie w społeczeństwie, które chciałoby niedługiego czasu, aby niemal kompletnie o niej zapomnieć. Niegdyś bowiem stosowano tylko baniek ogniowych, co wiązało się z zagrożeniem poparzeń. Dziś na rynku są dostępne bańki bezogniowe, a wśród nich chińskie, które są bardziej komfortowe w używaniu.
Stawianie baniek kurs na samym początku zobaczysz sposoby baniek jakie możemy spotkać:

  • szklane bańki ogniowe – przysysają się do organizmu, gdy palący się we wnętrzu spirytus zużyje tlen. Według wielu informacji zastosowanie baniek w terapii jest najrzadziej dobre dla naszego zdrowi.
  • szklane bańki bezogniowe. Zasysanie powietrza odbywa się poprzez specjalny wentyl położony na bańce. Do baniek bezogniowych ocenia się bańki akrylowe, szklane i gumowe. Jeżeli nie wiesz, jak je bezpiecznie postawić np. na plecach, mapa stawiania baniek na pewno ci w tym pomoże
  • bańki gumowe – ciśnienie powstaje, gdy rozciąga się ściśnięta guma. Nadają się one zwykle do konfrontacji z cellulitem i wykorzystywane są w medycynie estetycznej.

Zastosowanie baniek w terapii – jak je właściwie stawiać. Bańki ogniowe stawiane są na osuszona i dokładnie nawilżoną skórę. Jeżeli jest ona mocno owłosiona powinno się poddać ja depilacji w sferze stawiania baniek.
Stawianie baniek kurs gdzie je umieścić aby dostarczyły odpowiedni efekt?

  • zastosowanie baniek w terapii -rwa kulszowa lub bóle kręgosłupa, wtedy bańki stawiamy w strefie lędźwiowej lub krzyżowej
  • zastosowanie baniek w terapii – grypa czy zapalenie oskrzeli – bańki stawiamy na plecach lub klatce piersiowej
  • zastosowanie baniek w terapii – nerwobóle – bańki stawiamy wzdłuż kręgosłupa.

Stawianie baniek kurs u dzieci. Można je stosować u dzieci powyżej 6 roku życia. Skórę pokrywa się kremem, by nie była napięta, i stawia się 6 małych baniek: nad, pod i między łopatkami. Bańki trzyma się około 8-12 minut. Dziecko nie powinno opuszczać mieszkania przez kolejne 3 dni. Można też wykorzystać serie zabiegów dla dzieci, które bardzo często chorują. Winno się ich wykonać jakieś 10 lecz przed sezonem chorobowym, aby podnieść odporność. Zastosowanie baniek w terapii przeciwwskazania. Reguła jest odpowiednio mała, ale ciągle należy zrobić wywiad z pacjentem.

  • toczeń układowy,
  • zespół Sjorgena,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi