Osteopatia w ginekologii to branża ginekologii. Koncentruje się ona na zdrowiu pań w ogromnym zakresie takim jak poród czy menopauza. Odpowiednio dobrana terapia może dobrze wpływać na poprawę swego życia, a przede wszystkim na właściwe działanie systemu rozrodczego i hormonalnego. Osteopatia w ginekologii https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/techniki-osteopatyczne-w-ginekologii-i-poloznictwie/19 jest częścią medycyny niekonwencjonalnej, cechuje ja podejście holistycznym – nasz organizm tworzy spójną całość, oraz skupia się na relacjach między anatomią i fizjologią. Osteopatia w ginekologii, nie podchodzi do problemu jednostkowo, wyłącznie w okresie wykonywania terapii manualnej koncentruje się ona na nim kompleksowo. Cieszy się bardzo sporym zainteresowaniem w USA i Europie. W Polsce coraz częściej zaczyna cieszyć się sporym zainteresowaniem. Osteopatia w ginekologii przeważnie są tu leczone słabe mięśnie dna miednicy po porodach, pochwica, bolesne miesiączki czy obniżenie narządów rodnych. Podstawą działania jest tutaj rzetelny wywiad, jaki z pacjentem na pierwszej wizycie powinien przeprowadzić specjalista. Osteopatia w ginekologii może posłużyć w uśmierzaniu dyskomfortu wychodzącego z pozostałych schorzeń i wad z którym stawia się chory. Jak jedyna nazwa wskazuje mają z niej kobiety, jakie maja również kłopoty z ciężkimi miesiączkami, endometriozą czy niepłodnością.

Nietrzymanie moczu i dyskomfort w okresie stosunku, również może prowadzić do wskazania zastosowania osteopatii. Jej obowiązkiem jest przywrócenie organizmowi zaburzonej równowagi. Osteopatia w ginekologii , a ciąża w których problemach może nam ulżyć?

  • dyskomfort układu mięśniowo – szkieletowego
  • drętwienia, obrzęki nóg,
  • zgaga w ciąży,
  • nudności w ciąży,
  • dyskomfort kręgosłupa,
  • rwa kulszowa,
  • wspomaganie prawidłowego ułożenia dziecka do porodu.

Osteopatia w ginekologii jakie technologie są wykorzystywane i dla których kłopotów?

  • masaż osteopatyczny dedykowany jest do pań doświadczających bolesnych stosunków seksualnych, chorujących na pochwicę,
  • masaż, który niweluje napięcie w miejscowościach takich jak miednica i kręgosłup.

Osteopata musi dokładnie zaznajomić się z problemami chorej, aby jak najlepiej dobrać zestaw niezbędnych ćwiczeń. Doświadczony lekarz zwróci uwagę na takie elementy, jakie nie są dla nas zauważalne jak mika buzi czy sposób poruszania się. Pacjent po wykonanym wywiadzie zostaje umieszczony na profesjonalnym łóżku do terapii manualnej. Fizjoterapeuta wykonuje serię nacisków i masaży w okolicach, których znaleziony jest ból. Osteopatia w ginekologii i jej leczenie, jest delikatne i nieinwazyjne, dlatego kobiety w ciąży, które czują dolegliwości bólowe mogą bez problemów z niej korzystać. Osteopatia w ginekologii jest przytulna i odprężająca. Dzięki dobraniu odpowiednich technik jest również bezproblemowa. Przynosi pacjentom ulgę już po kilkunastu zajęciach, dzięki czemu dobrze się czujemy. Nie jest ona co prawda jeszcze tak powszechna w Polsce, ale z roku na rok sporo osób z korzysta. Stanie się się też nieodłącznym elementem diagnostyki.