Kompresjoterapia kursy przygotowywane są zawsze w dużych miastach, gdzie można dotrzeć do konkretniejszej ilości chętnych. Miejmy na uwadze, żeby taki kurs się odbył musi być dobra grupa chętnych. Kursy kompresjoterapii pokaże nam najmniej inwazyjną metodę walki z chorobami żył. Jest ona wykorzystywana w leczeniu chorób żył takich jak zakrzepica czy obrzęki żylne. Terpaia uciskowa używa dedykowane wyroby medyczne takie jak bandaże kompresyjny, pończochy, rajstopy kompresyjne. Kiedy winno się je stosować? Tego dowiesz się właśnie na – kompresjoterapia kursy?

  • po operacji żylaków
  • w okresie ciąży, gdy występują opuchlizna

Kursy kompresjoterapii na nim także poznasz przeciwwskazania do jej stosowania. Tu najogólniej mówiąc są to:

  • okresy przebiegające ze znacznego stopnia niedokrwieniem kończyn dolnych
  • stany zapalne skóry, tkanki podskórnej lub mięśni
  • stany alergiczne, alergia na substancje zawarte w opaskach.

Kompresjoterapia kursy oprócz metod i wiedzy jaką umiesz zdobyć| na takim szkoleniu, istotne jest także podejście do pacjenta. Dużo osób należy przekonywać do noszenia opasek czy pończoch. Ale jak wiele z nich jeśli już z nich korzysta postrzega jak lekkie stopy są po całym dniu ich używania. Bardzo idealnie sprawdzają się w czasie długich podróży np. samolotem. Tak naprawdę każda pani, która wsiada do samolotu winna je nosić profilaktycznie, dla własnego zdrowia. Tak samo wygląda jeżeli podroż jest długa i odbywa się samochodem. Kursy kompresjoterapii można także odbyć przez internet. Jest to rzeczywiście idealne rozwiązanie dla osób z niewielkich miasteczek, dla których dojazd i brak czasu są po prostu niemożliwe. Kompresjoterapia kursy odbywają się przeważnie w soboty i niedziele gdy każdy z nas ma wolne i może śmiało przystąpić do nauki. Głównie tego rodzaju szkolenia kończą się egzaminem online, przecież nie wszystkie.

Kursy kompresjoterapii poznasz na nim także stopnie nacisku. Klasyfikacja RAL wyodrębnia 4 stopnie kompresji: I stopień, CCL1 – lekki ucisk – zazwyczaj profilaktyka II stopień, CCL2 – umiarkowany ucisk często polecany przez lekarzy do używania na co dzień III stopień, CCL3 – silny ucisk IV stopień, CCL4 – bardzo silny ucisk (wymagany podczas leczenia owrzodzeń żylnych) Kompresjoterapia kursy dowiesz się kiedy są najdoskonalsze rezultaty i jak długo powinno się nosić rajstopy. Jako wiemy część z nas zakłada je rano i funkcjonuje w nich cały dzień. Są one zdejmowane dopiero wieczorem. Większość specjalistów takie właśnie zaleca leczenie. Jednak niektórzy zwłaszcza po operacji zlecają ubieranie ich przez całą dobę. Pończochy są najlepszą formą także mocno bezpieczną walki z żylakami. Nie jest jednak na samym początku łatwo w nich funkcjonować i je ubierać. Zatem warto udać się do lekarza, który dobierze dla nas dobrzy rodzaj. Kompresjoterapia kursy czy warto się jest zapisać. Oczywiście. Nie dość, że zdobędziemy kolejne kwalifikacje, lecz także rozszerzymy ofertę świadczonych przez nas usług.