Na starcie postaramy się objaśnić czym jest przepuklina i rozejście kresy. Kresa biała to forma, która łączy ze sobą prawy i lewy mięsień brzucha. Przepuklina i rozejście kresy jest wtedy, gdy dochodzi do zaburzeń chorobowych w jego obrębie. Na samym wstępie przepuklina i rozejście kresy nie daje ona żadnych symptomów, natomiast w późniejszym okresie często dolegliwości są tak ogromne, że potrzebny jest zabieg dokładnie w obrębie jamy brzusznej umiemy ją zobaczyć. Aby wykluczyć przepuklina i rozejście kresy powinno się wykonać tomografie komputerową, to będziemy pewni. Może występować jako przepuklina wrodzona i nabyta, która pojawia się w późniejszym okresie – w czasie naszego życia. Jest dość częstym schorzeniem zarówno u dorosłych jak i u niemowląt. Pierwsze objawy to pojawienie się guza w strefie brzucha. Guz nie jest niebezpieczny, jest to substancja tłuszczowa, która będzie z czasem zwiększać swoje kształty. Operacja przepuklina i rozejście kresy nie jest szczególnie inwazyjna. przecież jak większość chorych boi się jej i czeka z udaniem się do lekarza. Wykonuje się ją głównie laparoskopowo jest trochę inwazyjna, a naprawdę może zmienić nasz komfort.
Przepuklina i rozejście kresy a panie w ciąży?
Są one narażone bardziej, gdyż powłoki brzuszne w czasie ciąży zostają naciągnięte, a włoka kolagenowe osłabione. Przepuklina i rozejście kresy jej operacja jest zalecana, dopiero wówczas, jeśli już nie chcemy posiadać więcej dzieci. W momencie kolejnych ciąż może dość do osłabienia powłoki brzusznej dlatego jeżeli już nie chcemy mieć potomstwo wówczas doskonale jest zapisać się na zabieg.
Przepuklina i rozejście kresy, a plastyka. Cechuje się dużym odsetkiem nawrotów, nawet połowa osób poddana rekonstrukcji może zobaczyć nawrót przepukliny.

Polega na zszyciu powięzi po obu stronach wrót przepukliny. Przepuklina i rozejście kresy rekonwalescencja po zabiegu? Po operacji chory trafia do pokoju pooperacyjnego, gdzie powraca do siebie. Wykorzystywana jest antybiotykoterapia. W pierwszych dniach ważne jest utrzymanie higieny rany czyli stosowanie dezynfekcji i opatrunków. Lekarz po zabiegu ocenia wygląd rany i wymienia kiedy chory może powrócić do najbliższych. Zawsze jest to jakieś 2-3 dni po operacji. Po jakimś tygodniu od operacji chory udaje się na wizytę kontrolną Przepuklina i rozejście kresy – ważne jest, by po operacji nie nosić ciężarów i poprzez parę pierwszych tygodniu uważać na siebie. Dyskomfort po zabiegu może być skutecznie niwelowany lekami przeciwbólowymi. Przepuklina i rozejście kresy wielu doktorów jeżeli choroba nie odczuwamy bólu mówi, że da się z nią żyć. Jeśli jednak zaczniemy odczuwać ból jak ucisk w nadbrzuszu, problemy trawienne warto zwrócić się do lekarza, który podpowie nam odpowiednie metody leczenia. Większość dużych przepuklin warto dla własnego bezpieczeństwa zoperować, a wtedy poddać się fizjoterapii, która zmniejszy ryzyko choroby.