Drenaż limfatyczny kurs to działanie na system chłonny własnego bytu w taki sposób, by zwiększyć przepływ limfy i zredukować obrzęki. Jest toż zabieg, jaki stanowi uzupełnienie zabiegów leczniczych związanych z krążeniem, jak także kuracji wykorzystywanych w konfrontacji z nadwagą lub cellulitem. Terapia limfatyczna kurs została zaczęta przy leczeniu zatok w XX wieku. Kurs drenażu limfatycznego poznasz na nim dokładnie jak przepływa limfa. Chłonka identycznie jak krew krąży w naszym układzie, wyłapując szkodliwe substancje jak bakterie itp. Dostarcza je do węzłów chłonnych gdzie są one zwalczane przez białe krwinki. Jest toż nasz system odpornościowy, jaki pracuje naprawdę dobrze. Drenaż limfatyczny kurs poznasz na nim jak dobrze działa limfa(chłonka) abyś mógł lepiej wykorzystać masaż u chorego. Terapia limfatyczna kurs ma na celu przywrócenie fizjologicznego drenażu tkankowego oraz wykonywanie idealnych warunków do naprawy uszkodzonego układu limfatycznego. Drenaż limfatyczny kurs przygotowanie do zabiegu? Na samym wstępie należny przygotować dobrze skórę chorego. Winna być ona sucha oraz czysta. Pacjent zostaje położony w pozycji drenażowej czyli takiej, które wyniki są o wiele szybsze. Pacjent winien być rozluźniony – ułatwia to w cyrkulacji chłonki. Wykonywane chwyty są powolne i wrażliwe. Ruchy w ciągu drenażu powinny być spokojne oraz delikatne. Zasadniczo taki drenaż trwa około 40 minut. Przecież ważna jest tutaj praca masażysty i jego doświadczenie. Kurs drenażu limfatycznego pozwoli nam też odkryć potrzebne zabieg i akcesoria do jego wykonania. Terapia limfatyczna kurs za pomocą endermologii. Jest to znacznie znany zabieg z medycyny estetycznej. Używany w tej metodzie sprzęt znakomicie nadaje się do masażu limfatycznego. Świetnie też wpływa na sylwetkę – wyszczupla ją i modeluje. Zabieg endermologii działa tak ja masaż za pomocą fizjoterapeuty, ale wyniki są widoczne znacznie szybciej. Do zabiegu korzystny jest też specjalny kostium, który opinia figurę, dzięki czemu głowica potrafi dokładnie masować wyselekcjonowane część ciała. Początek terapii limfatycznej winien służyć przede wszystkim odblokowaniu licznych grup węzłów chłonnych, np. szyjnych czy pachwinowych.
Terapia limfatyczna kurs możemy wyróżnić kilka sposobów:

  • drenaż limfatyczny kurs nóg – jego ważnym zadaniem jest zniwelowanie obrzęków nóg
  • drenaż limfatyczny kurs rąk- drenaż ten prowadzony jest niejednokrotnie u pań po mastektomii.
  • drenaż limfatyczny kurs twarzy oraz brzucha – dla kobiet z tuszą i oczyszczenia z toksyn.

Korzystne efekty kurs drenażu limfatycznego połączonego z odchudzaniem można szczególnie zarejestrować w obszarze pośladków i ud.

Te partie ciała o wiele łatwiej wyrzeźbić i wymodelować, gdy usprawnimy przepływ krwi| oraz limfy, tym samym doskonale pozbywając się produktów przemiany materii. Jeśli chcemy by nasze ciało wyglądało na właściwie bez cellulitu powinniśmy o nie dbać regularnie. Najodpowiedniejszym podejściem będą masaże. Jakie to już winniśmy wyselekcjonować z lekarzem.