Każdy z nas w młodości miał zapewne styczność z bańkami, które stawiała mu babcia w okresie choroby. Niektórzy z nas wykorzystują do teraz tej metody. Jednak zastosowanie baniek w terapii analogicznie jak akupunktury i masażu, należy do tych metod leczenia, które są znane od zamierzchłych czasów. Stawianie baniek kurs da nam poznać dokładnie jak wykonać zabieg i jakich baniek stosować. Zastosowanie baniek w terapii najlepiej jest tutaj użyć bańki szklane ogniowe lub bańki plastikowe próżniowe. Pozwalają one na zrobienie próżni w bańce, dzięki czemu następuje zasysanie obszaru ciała. Stawianie baniek kurs poznamy na nim które rodzaje baniek używane są w terapii. Możemy wyróżnić:

  • Stawianie baniek kurs – Bańki ogniowe To bańki normalne, których zaczęto stosować w naszym kraju od połowy XX wieku. Są ogrzewane np. podpalonym wacikiem uprzednio zanurzonym w spirytusie. Stawianie baniek w terapii wymaga ogromnej umiejętności z uwagi na niebezpieczeństwo poparzenia ciała.
  • Stawianie baniek kurs – Bańki bezogniowe
  • Bańki chińskie – gumowe. Próżnia wytwarza się tu wskutek ściśnięcia i rozprężenia bańki dodanej do ciała
  • Zastosowanie baniek w terapii – Bańki bezogniowe dla maluchów Bańki można nakładać nawet u rocznych maluchów – trzymamy je zawsze krócej i jednorazowo układamy maksymalnie 5 małych baniek.

Zastosowanie baniek w terapii co warto znać? Osoby szczupłe przed wykonywanym zabiegiem powinny być posmarowane wazeliną, aby na ciele nie pojawiły się poparzenia. U mężczyzn istotne jest aby skóra była porządnie przygotowana tzn owłosienie winny być wyeliminowane w innym przypadku bańka nie zrealizuje swojej pracy.
Stawianie baniek kurs jak zaopiekować się chorym?
Zastosowanie baniek w terapii więc jedna kwestia, druga to przystosowanie chorego oraz pomieszczenia. W lokalu powinno być gorąco i nie powinno być przeciągów. Przed przystąpieniem do ustawiania baniek należy zapoznać się z instrukcją obsługi oraz zaleceniami firmy produkcyjnej.

Następny etap to dokładne oczyszczenie i osuszenie akcesoriów. Skóra ud powinna być jednolita oraz natłuszczona. Stawianie baniek kurs w jakich obszarach ciała? Na pewno musimy omijać kręgosłup i kolejne bardzo kościste miejsca, jak stojące części łopatek. Nie ustawiamy ich także na skórze zranionej lub zmienionej chorobowo. Zastosowanie baniek w terapii na zapalenie płuc, należy utrzymywać się górnej części pleców. Przeciwwskazania do stawiania baniek Baniek próżniowych nie powinno się przede wszystkim stawiać wprost na kręgosłupie, na brzuchu u osób w ciąży oraz u ludzi z temperaturą powyżej 38,5 st. C, po urazach, stłuczeniach czy obrzękach także w chorób skóry.