Kurs kinesiotaping kierowany jest do fizjoterapeutów i doktorów i studentów tych kierunków. Dzięki niemu zrozumieją teoretyczne podstawy i praktyczną informację na temat techniki, którą jest kurs kinesiology taping. Kurs w kompleksowy sposób mobilizuje do konkretnego wykorzystania posiadanych umiejętności zawodowych. Kurs kinesiotaping jest zatem niezwykle znana metoda używana przez rehabilitantów, która pozwala na zniwelowanie dyskomfortu i powrót chorego do pełnej sprawności w jakimkolwiek wieku. Kurs kinesiology taping polegają na nauce oklejania, określonym elastycznym materiałem, precyzyjnie określonych miejsc na ciele człowieka. Została ona stworzona w Japonii przez Dr Kenzo Kase w latach 70 natomiast od tego czasu zyskała sporą popularność.
Dla kogo jest dedykowany kinesiotaping kurs?

  • osoby, które pracują z pacjentami bólowymi
  • pragnące pogłębiać swoją wiedzę w praktyce, oraz nie tylko w teorii
  • działają w sferze ortopedii, traumatologii
  • działają z kobietami po mastektomii

Kurs kinesiology taping i jak działa dynamiczne plastrowanie?
Taśmy do kinesiotapingu to taśmy nie nawilżone żadnym płynem, mają jedynie klej, aby prawidłowo przystawać do bólowego miejsca. Praca rehabilitanta polega na wsparciu bolących mięśni oraz pobudzenie przepływu limfy. Schemat budowy takiej taśmy przypomina pod wieloma względami skórę człowieka. Kinesiology taping kurs https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/taping-medyczny-medical-taping-concept/150 ukaże nam jak odpowiednio przylepiać plaster, aby mógł działać prawidło. Wyniki są praktycznie natychmiastowe. Kinesiotaping kurs idealnie sprawdzi się w urazach u sportowców. Ból naciągniętego mięśnia można zniwelować tylko przez naklejenie takiej taśmy, a zawodnik, może dalej grać w grę. Dlatego kurs kinesiology taping przyda się na pewno osobą rehabilitującym sportowców. Pozwoli on też na podniesienie siły fizycznej, dzięki silniejszemu przepływowi krwi. Nie wolno także w całości zdać się tylko na tą technikę terapii, bowiem najczęściej kinesiotaping jest techniką dodatkową natomiast to rzeczywiście wtedy ma najodpowiedniejsze rezultaty.
Kto potrafi przykładać taśmy do kinesiotapingu?
Kurs kinesiology taping pokaże nas poprawnego przyklejania taśm do plastrowania. Niektórzy twierdzą, że możemy je nałożyć sami w mieszkaniu.

Jednak często rezultat jest niewielki, a chore miejsce staje się tylko bardziej zaczerwienione. Kinesiotaping kurs umożliwi nam nauczy się jaką metodę dobrać do leczenia, czy naciągniecie plastra w tym wypadku będzie idealnym wyjściem, czy raczej jej luźne przyklejenie. Kształt, wielkość i lokalizacja aplikacji również jest różna. Niejednokrotnie uzależniona jest od miejsca, charakteru oraz fazy rozwoju chorób oraz zastosowanego systemu klejenia. Plaster powinno się nosić max 7 dni. Po tym terminie klej już nie utrzymuje się tak świetnie, dlatego plaster winno się ściągnąć. Przerwa między terapiami winna wynosić min 24h. Przeciwwskazaniami przy kuracji jest taka, że alkohol i opalanie powinniśmy omijać. Taśmy do kinesiotapingu są odporne na wodę, więc możemy, dzięki nim normalnie funkcjonować.

Projekt oraz przeznaczenia kinesiotapingu:

  • przywrócenie prawidłowej funkcji mięśni
  • redukcja bólu
  • polepszenie ukrwienia
  • wspieranie procesu gojenia się tkanek

Kurs kinesiology taping – jak się przygotować chorego do zabiegu plastrowania?

Kurs kinesiotaping nauczy nam nie tylko techniki pracy, ale też właściwe przygotowanie chorego, który powinien mieć ze sobą zdjęcie na którym jest zauważalny kontuzja. Miejsca owłosione należy wydepilować przed umiejscowieniem taśm od kinesiotapingu, gdyż jego odpowiednie umiejscowienie może być po prostu niemożliwe.
Kinesiology taping kurs pomoże uzyskać niezbędną wiedzę w pracy z taśmami, która wbrew opinią nie jest taka prosta. Funkcjonuj mnóstwo oryginalnych rodzajów oklejania oraz rodzajów nacięć. Dlatego skłaniamy do skorzystania – kinesiotaping kurs, która pozwoli Wam uzyskanie odpowiedniej wiedzy. Kinesiology taping kurs zatem nie tylko certyfikat, ale też spora wiedza którą zdobędziecie w trakcie kursu. Zaletą jest również okres trwania – kurs kinesiotaping to normalnie 2 dni. Grupy są naprawdę niewielkie, dzięki czemu każdy będzie mógł sprawdzić swoich sił.