Kursy kompresjoterapii to szkolenie, jakie pozwala poznać jedyną spośród najodleglejszych technik wykorzystywanych do profilaktyki oraz leczenia dolegliwości żył. Polega ona na założeniu na nogę od strony zewnętrznej solidnego ucisku za pomocą bandaży uciskowych czy specjalnych opasek. Terapia żylna kurs pozwala nam zrozumieć jakie wyroby uciskowe wybrać do każdego pacjenta. Aby wyroby uciskowe spełniały swoją rolę obowiązkowe jest ich prawidłowe wybranie na podstawie wykonania pomiarów obwodów oraz długości nóg.
Najbardziej znanymi na rynku produktami uciskowymi są:

  • skarpety kompresyjne z mikrofibry o delikatnym stopniu ucisku. Terapia żylna kurs pokaże nam używanie tych modnych wyrobów u pań, które mają styl życia siedzących często narzekających na doświadczenie „ciężkich nóg” i na pojawianie się obrzęków.
  • kompresjoterapia kursy a zastosowanie skarpety podróżnych – są one przeznaczone głównie dla osób, które długo podróżują autem, czy samolotem. Dalekie wyjzady mogą prowadzić do wystąpienia zakrzepicy żylnej, dlatego są one niezbędne dla osób cierpiących na zaburzenia żylne.
  • rajstopy lub podkolanów dla kobiet – są one wytworzone przez profesjonalne firmy, które są schludne i terapeutyczne.

Rajstop należy uważać przed powstaniem z łóżka, najpóźniej zaraz po porannym prysznicu. Prościej ubiera się na delikatną skarpetę, którą usuwa się bez problemów zaraz po naciągnięciu podkolanówek, gdyż są one obcięte. Nie powinno się zdejmować rajstop przed krótką drzemką w ciągu dnia, a tylko przed odpoczynkiem nocnym.
Jak działa kompresjoterapia – kursy kompresjoterapii.
Terapii żylna kurs umożliwi odkryć ci dokładną budowę chorób układu żylnego i limfatycznego w tymże: żylaków, obrzęku limfatycznego, owrzodzeń żylnych, zakrzepicy żył. Kompresjoterapia kurs umożliwi ci poznać jak zwiększyć prędkość przepływu krwi żylnej, co utrudnia przekrwienie tkanek i ilość krwi w naczyniach włosowatych. Dzięki leczeniu uciskiem polepsza się czynność pompy serca oraz zmniejsza się objętość krwi w żyłach kończyn nóg.

Terapia uciskowa niweluje dolegliwości połączone z chorobą, hamuje jednocześnie jej przebieg. Jeśli kompresjoterapia została zastosowana we wczesnych stadiach choroby żylnej, jest korzystną metodą terapeutyczną. Kompresjoterapia kursy poświęcony jest dla pielęgniarek, które mają już doświadczeniem w pracy. Ze powodu na solidny wybór szkoleń – terapia żylna koszt może zawierać z 2 działów. Kursy kompresjoterapii trwa różnie w współzależności od ośrodka szkoleniowego może być zatem 2 dni czy 2 tygodnie. Wszystko uzależnione jest od projektu.
Kursy kompresjoterapii poznasz na nim też przeciwwskazania do terapii, a przylegają do nich: aktywne stany zapalne w obszarze skóry i tkanki podskórnej;

  • infekcje skórne;
  • obliteracja arteriopatia obwodowa;
  • stwierdzona nadwrażliwość na skład produktów medycznych służących do kompresjoterapii;
  • zaawansowane zaburzenie krążenia tętniczego.
  • w miażdżycy kończyn dolnych z zarastaniem naczyń

Kompresjoterapia kursy da ci opcję poszerzenia swojej wiedzy i pomóc pacjentom. Po skończeniu otrzymasz dyplom, jaki będzie uprawniał cię do wykonania zabiegów.